Fethiye’de Yemek Nerede Yenir?

Muğla’nın en güzel ilçelerinden bir tanesi olan Fethiye, günümüzde turistlerin en çok tercih ettiği tatil beldeleri arasında yer almaktadır. Özellikle Ege’nin güzelliklerine hayran olan kişilerin tercih ettiği Fethiye’de yemek konusunda da Fethiye’de pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de BarBunn Bistro’dur. En kaliteli hizmetleri ile dikkat çeken BarBunn Bistro’da mükemmel bir deneyim elde edebilirsiniz. BarBunn Bistro ile ilgili detaylara geçmeden önce Fethiye’de yemek kültüründen bahsedebiliriz.

Fethiye’de Ne Yenir?

Ege mutfağına hayran olan kişilerin vazgeçilmezlerinden bir tanesi olan Fethiye tatili sırasında mükemmel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Fethiye, deniz kıyısında bir ilçe olduğu için öncelikle Fethiye’de mükemmel deniz mahsullerinin bulunduğunu ifade edebiliriz. Birbirinden lezzetli balık türlerinin tadına Fethiye’de en iyi şekilde bakabilirsiniz.

Balığın yanı sıra Fethiye’de birbirinden lezzetli et yemekleri de bulunmaktadır. Birbirinden farklı soslar ile aroma edilmiş et yemekleri BarBunn Bistro’da sizlere en lezzetli hali ile sunulmaktadır.

Fethiye’nin meşhur bir festivali bulunmaktadır. Yeşilüzümlü’de gerçekleştirilen Kuzu Göbeği Mantar Festivali son derece meşhur olup bölgeye gelen turistler tarafından yoğun bir şekilde ilgi görmektedir. Bu festival hasat zamanında toplanan mantarlardan oluşan lezzetlerin yanı sıra geleneksel yemekleri de sizlere sunmaktadır. Ayrıca Yeşilüzümlü halkının hazırladığı ev şarapları da ikram edilmektedir.

Fethiye’de en meşhur olan bir diğer yemeği ise Arapaşı çorbasıdır. Yanıklar mahallesine özgü bir lezzet olan Arapaşı çorbası, fırında pişirilmiş hamurlar ile servis edilerek bireylerin beğenisine sunulmaktadır. Bölgeye özgü bir şekilde sunulan keşkek son derece lezzetli bir yemektir. Özellikle özel günlerin vazgeçilmezi olan bu yemeklerin yanı sıra bulgurlu sakız ağacı filizi de bölgenin en güzel yemeklerinden bir tanesidir.

Fethiye’de Yemek Yenecek En İyi Mekan: BarBunn Bistro

Fethiye’de en güzel ve lezzetli yemeklerin tadına bakmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. BarBunn Bistro, kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli bir şekilde hizmet vermektedir. Fethiye’nin en büyük restoranı olan BarBunn Bistro’yu tercih ederek en güzel yemeklerin tadına bakabilir ve eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Rezervasyon yapmak için hemen harekete geçerek bizimle iletişim kurabilirsiniz.